Poptávka

Rebečina křídla Rebečina křídla

Zobrazit web

Rebečina Křídla

Webovou stránku RebečinaKřídla.cz jsme vytvářeli s jasným cílem a to pomoci malé Rebece, která se narodila s onemocněním motýlích křídel. Protože boj s touto nemocí je běh na dlouhou trať a je nutné na něj vynaložit nemalé finanční prostředky, chtěli jsme rodině Čihákových podat pomocnou ruku a zveřejnit jejich příběh i mezi širší publikum. Stránky jsou zaměřené nejen na podporu malé Rebečky, ale i na osvětu lidí, kteří o této zákeřné nemoci neví a kterým její osud není lhostejný.

Osa naší spolupráce

Setkání s Richardem

1. Setkání s Richardem - Jak nápad vznikl

Naše markeťačka Bára nás seznámila s příběhem Rebeky, která se narodila do rodiny jejích přátel - rodiny Čihákových. Přišla s nápadem na vytvoření webových stránek na podporu Rebečky. Jedná se o vzácnou a nevyléčitelnou nemoc, proto je na boj s ní zapotřebí dostatek financí. Jelikož jde o velmi silný příběh, který nás všechny chytil za srdce, neváhali jsme ani minutu a pustili se do práce.

Analýza a obsahová strategie

2. Analýza a obsahová strategie

Při setkání s Richardem, tatínkem Beky, vznikl nápad podpořit ji nejen finančně, ale udělat stránky i formou blogu tak, abychom mohli dát světu vědět, jaké byly jejich první pocity a jak s nemocí bojují. A případně sdělit dalším rodinám, které by tato nemoc potkala, že svět se nezhroutí a žít se dá dál. Prostě nám šlo o to být na internetu mezi všemi těmi strašáky něčím pozitivním.

Návrh webu a loga

3. Návrh webu a loga

Návrh loga a potažmo celého webu měl pod palcem náš grafik, který s motýlí lehkostí zvládl vytvořit obojí tak, aby korespondovalo s hlavní myšlenkou - pomoci a rozšířit povědomí o nemoci motýlích křídel.

Programování

4. Programování

Naprogramovat webovou stránku bylo pro naše experty hračkou. Na stránce lze zjistit stav transparentního účtu s každou jeho položkou, kterou kdo daroval. Zároveň je možné přispět na Rebeččino konto online platbou přes PayPal nebo platební kartou či převodem peněz.

Spuštění webu

5. Spuštění webu

Rodina Čihákových a všichni jejich známí byli celí nedočkaví a na web se už moc těšili. Když jsme měli konečně vše připravené a funkční, nezbývalo než jim tu radost udělat a po dvouměsíční práci jsme web spustili. Nikdo z nás nečekal, že tento projekt vzbudí tak velký zájem, že během prvního týdne od spuštění bude mít Rebeka na transparentním účtu 250 000 Kč.

Sociální sítě

6. Sociální sítě

Současně se spuštěním webu jsme založili i Facebookovou stránku, kde sdílíme veškerý obsah zveřejněný na webových stránkách a počet fanoušků, které zajímá příběh malé Rebečky a kteří chtějí jakýmkoliv způsobem pomoci, stále roste.

Další podporovatelé

7. Další podporovatelé

Na základě tohoto projektu vznikají další a další akce, které přináší celé rodině Čihákových pomoc jak psychickou, tak i finanční. Lidí, kteří se rozhodli přispět jakoukoliv částkou na trasparentní účet, je bezpočet. Proto má Rebeka na svém účtu již přes 1 500 000 Kč.

Rebečina čísla

250 000 Kč

Bylo po týdnu od spuštění webu na transparentním účtu

4 000+

Fanoušků na facebooku podporuje Rebeku a celou její rodinu

1 000+

Sdílení příběhu malé Rebeky Čihákové

370 000+

Dosah Facebook stránky od jejího založení

Příběh nekončí, spíš naopak

Z dosavadních výsledků máme opravdu velkou radost a doufáme, že jak projekt fungoval doposud, tak bude fungovat i nadále. Bylo nám potěšením přispět touto naší prací na vytvoření webu.