Poptávka
← Zpět na všechny články blogu

Webový servis přemístěn! Aneb Jak jsme se stěhovali

 • Míša Koutná
 • 18. 1. 2017
Webový servis přemístěn! Aneb Jak jsme se stěhovali

Když vám začne být těsný pásek u kalhot, tak si ho prostě povolíte. Rozepnete sponku a posunete o zdířku dál. Co když ale začne být těsno v kancelářích? To je panečku problém! Tady už se pásek povolit jen tak nedá… Sedíte si pěkně u svého počítače v jedné lajně a ani si nemůžete dát honičku na kancelářské židli. Prostě to nejde. Hrozila by okamžitá bouračka. A také je dost možné, že byste to ani nenastartovali - koberce v kanclu jsou zlo, které by měli zakázat!

Naše vinohradské kanceláře “Na Kozačce” byly útulné a zprvu jsme z nich měli velkou radost. Vysoké stropy, velká okna, barevné koberce, náš bílý nábytek, pracovní mašiny, Juliiny palmičky… To vše spolu dohromady vytvářelo příjemnou atmosféru, která je pro pracovní prostory, jako jsou právě kanceláře, až příliš vzácná. Chodili jsme tam rádi, trávili jsme tam většinu z našich dnů a… a pak to přišlo. Láska vyprchala, zůstala jen nostalgická vzpomínka na to, jak jsme se kdysi s nadšením přistěhovali. Přišlo totiž rozrůstání…

Rozrůstání kolektivu samozřejmě. Juliiny palmičky jsme korigovali pravidelným nezaléváním - riziko vzniku džungle nehrozilo. Tu ale přibyl jeden kolega, pak další, pak jedna copywriterka a… A bylo přecpáno i přesto, že jsme v kanclu všichni jako nitěnky (a Kuba, ten nás dohnal, vzpomeňte!). Naše, dříve milované, pracoviště začalo odhalovat své nedostatky. Nebo jsme si jich najednou všímali my?

websardinky

Vždyť se na to podívejte:

 • Ten záchod - bída! (Jeden pro všechny, všichni na jeden. A v jednu minutu. Nejlépe.)
 • Ta pidi kuchyň - bída! (A kam si mám položit hrníček s čajíčkem?)
 • Neustále offline - bída! (Aneb když digitálce padá WiFi...)
 • Studené radiátory - bída! (Z prstů rampouchy, takhle máme pracovat?)
 • Na Václavák dálka - bída! ("Pod ocasem" lepší inspirace! A co teprve v těch obchodech okolo…)

kancl starý kancl starý 2

A když už nám přestala téct i teplá voda, bouchli jsme do stolu. Takhle ne! Ty nové kanceláře nutně potřebujeme. Bez nich to dál nepůjde.

Vyhnali jsme markeťáka Davida na dlouhou tour po pražských prostorách “k mání” a pevně drželi palce, aby našel to nejlepší místo, odkud budeme moct vysílat výsledky našeho snažení směrem k našim klientům. Požadavky byly jasně dané:

 • Vinohradů se budeme držet zuby nehty!
 • S malou špeluňkou na nás nechoďte, realitky-prevítky!
 • Potřebujeme hodně místností a pěkně oddělené - ať se můžeme odreagovat ve fun zóně a ať přitom nerušíme kolegy při jednání.

Trvalo to pár měsíců, než se nám sen splnil. Čekali jsme dlouho, ale jak se říká: trpělivost růže přináší! V našem případě se toto moudré přísloví potvrdilo - po deseti neúspěšných obhlídkách jsme konečně objevili ty nejkrásnější prostory pro naši firmu. Spousta místností, perfektní lokace a velké plus v podobě druhého patra, jak ostatně náš vedoucí David s nadšením konstatoval: Horní patro je pro mě příjemným bonusem, navíc to tam vypadá moc hezky. I s kuchyňkou. Je to asi nejhezčí část kanceláří.

Davide, my s tebou naprosto souhlasíme!

Datum stěhování připadlo na sobotu 14. ledna 2017, ale přípravy probíhaly dávno předtím. Strhávání nálepek, sundávání obrazů a fotografií, bílení a sádrování, shánění krabic na naše PC stroje. Povinnost stíhala povinnost, ale nakonec jsme to zvládli. I když, bez vydatné pomoci stěhovací firmy bychom ty bedny přenášeli ještě dnes. Věřte, že by se nám moc nechtělo - v těchhle mrazech se ani u toho stěhování nezpotíte!

Samotný přesun proběhl bez problémů - bohužel i bohudík. Bohužel proto, že vás nemůžeme potěšit žádnou legrační historkou, bohudík proto, že jsme vlastně za ten klidný průběh rádi. A stihli jsme se i posilnit!

jídlo

Webový servis v novém od 16. ledna

V sobotu jsme se stěhovali, v neděli vybalovali a v pondělí se konečně sešli v plném počtu. Ale ještě, než jsme se všichni ve zdraví shledali, nechybělo ani pár organizačních dotazů: Kde to vlastně sídlíme? Ráno čekalo některé z nás malé hledání, to víte, když se “ulijete” ze stěhování… tak potom ani netušíte, kam se vlastně Webový servis teleportoval.

dotazradka

dotaz

Samotný příchod každého z nás se pojil s hledáním pracovního placu. Budovu jsme našli všichni zdárně, ale kde budeme sedět? Organizace se s předstihem chopila grafička Julie, která si zahrála na bytovou, respektive kancelářskou, designerku. Tenhle stůl sem a tenhle tamhle, palmičku tady, šuplíky doprava… Práce hafo, ale zvládla to skvěle a ještě nám vše náležitě popsala jmény - to abychom věděli, kam posadit naše velectěná pozadí.

kancl nový 2

I přes všechnu starostlivost však došlo na pár chybiček:

“Já mám ťuklej stůl. “
“Já taky.”
“Já ho mám od kafe. A já kafe nepiju.”
“Héj, kde skončil můj stůl?”
“A kde je moje klávesnice?”
“Nakul sem moji myš!”

kancl nový kancl nový 3

A trable měl i kurýr z “Rohlíku”. Našel nás s velkým zpožděním, ale dorazil, to je hlavní! Protože zdravému životnímu stylu zůstáváme věrní i v novém kanclu, takže mísy plné ovoce prostě musí být! A protože náš grafik Pája zapomněl snídat doma, takže se už na devátou dožadoval porce vitamínů a bílkovin: “Je tady vůbec někde obchod s jídlem?” Pájo, máš to 200 metrů do Alberta, blíž je jenom Erotic City, ale tam pro banány raději nechoď! :-)

ovoce

Mínusy předchozí kanceláře jsme vám shrnuli, minusy nového kanclu zatím žádné nejsou. Takže vám naservírujeme alespoň pár plusů.

Co se nám na nových prostorách a samotné budově líbí?

 • 4. patro a pomalý výtah - ideální na udržení kondice - Kubo - to chceš!
 • Schody i v kanclu? Vau, rozcvička před “šichtou” přijde vhod.
 • V té kuchyni uvaříte pro celý regiment a hele, ona je tu i druhá!
 • Luxusní záchody! A všimněte si, píšeme záchodY - už žádné fronty na WC!
 • To je plocha! Skoro jako na letišti! Můžeme hrát klidně na schovku. A najde se i koutek pro meditaci, jak dodal náš kouč Tomáš. Tomáši, tady můžeš i levitovat, baletit, cvičit pilates - když to na tebe přijde. Volného placu máš dost!
kancl 5

Drazí čtenáři a fanoušci Webového servisu, Na Kozačce je minulostí, Mezibranská přítomností a snad i budoucností. Chtěli byste se k nám podívat i osobně? Toužíte vidět náš kanclový “poklad” na vlastní oči? Je to reálné! Stačí s námi navázat spolupráci - pomůžeme s webem či online projektem, zajistíme odborné školení v SEO, PPC, Facebook marketingu i GitLabu. Nebo byste k nám chtěli nastálo? Mrkněte na nabídku volných pracovních míst, pár nových hráčů do týmu hledáme!

Autor

Míša Koutná

Míša Koutná

Vrchní psavec, klávesnicový dravec

Písmenka, ta jsou její! Pěkně si s nimi hrát, ostatních se ptát, pro vás všechno psát a občas si i rýmovat. Oficiálně je copywriterka, ale to zní tak suše! A ona nerada suché znění. Takže o ní mluvme jako o datlici, co už pár let dravě datluje. Plus jedno velké mínus - ničí klávesnice. Ještě, že máme rezervní a o svou porci čtení tak nikdy nepřijdete!

Chcete vědět víc? Mrkněte na naše další projekty nebo na nás samotné!

Kontaktujte nás

Chcete projednat možnost spolupráce nebo se zeptat na něco, co jste nikde nenašli? Na odpovědi jsme tu my - pište, volejte nebo nás navštivte.

Jak můžeme pomoci?