Poptávka
← Zpět na všechny články blogu

Novinky u Webservisáků? Čtvrtletní rekapitulace je tady

  • Míša Koutná
  • 8. 6. 2017
Novinky u Webservisáků? Čtvrtletní rekapitulace je tady

Víme, víme, dlouho jsme se neozvali. Možná to ale bylo cíleně - to abyste se těšili o chloupek víc. Co se od doby našeho přestěhování změnilo? Co se stalo nového? Nejen o tom, jak se máme (klasika), bude dnešní článek. Takže naskočit do Delorean a hurá do minulosti. (+ pak zase návrat do budoucnosti)

P.S.: Také jste Martymu záviděli samozavazovací boty? My teda jo. Proto nás potěšila informace o tom, že už jsou v prodeji. O sjednocení firemní obuvi vás budeme informovat ;)

Best offko z WS za polední čtvrt rok

Ve zdravém těle…

zdravý duch! A jak si udržet zdraví? Zahodit pytlík rohlíků, vzdát se slavného lísko-oříškového krému a občas zvednout pozadí ze židle. A přesně o to se snaží i Tomáš Reinbergr, který to jedno pracovní ráno rozjógoval i v našich (stále ještě nových) kancelářích. Věřte, že taková jóga po ránu, to je opravdová vzpruha - nejen těla, ale i mysli. A jak se to po ní krásně pracuje! Vyzkoušejte.

Webservisácké megastars

Sice jsme snili o titulce ve Forbes, ale… I titulka v Mediáři nás potěšila. Naše kreativní trio na ní zářilo několik dní - to aby všichni věděli, že Webový servis posílila mladá krev: šikovný webový grafik Pavel Mašín, neméně šikovná grafička Julie Kirchnerová a copywriterka Michaela Koutná (jakože já). Článek mimo jiné shrnul i plány do budoucnosti. Kam plánuje WS růst?

Další posila týmu

Někdo se s námi rozloučil, někdo do týmu naopak přibyl. To první nás moc mrzí, přeci jenom je pro nás ztráta kolegy i ztrátou kamaráda. To druhé nás naopak velmi těší - noví lidé ve firmě, nové možnosti. Tentokrát se naše řady rozrostly o zkušeného a usměvavého programátora Honzu. Z čerstvě navázané spolupráce máme radost a musíme Honzu pochválit. Už od prvního dne u nás svědomitě plní úkoly pro naše klienty.

Honza ale není jediný, kdo s námi nově pracuje a sdílí kancelářské prostory. Pomoc přišla i ze strany nového Account managera, který se zaobírá lepší propagací a zpřístupněním našich služeb k ještě širšímu okruhu klientů i péčí o stávající zákazníky.

Chtěli byste i vy spolupracovat s digitální ageturou Webový servis? Stále hledáme nové pracanty, NAPIŠTE NÁM.

Pracujeme efektivněji

Zavedli jsme speciální pondělní meetingy, kde společně probíráme úkoly, na kterých pracujeme pro naše klienty. Rekapitulace toho, co každý z nás za předcházející týden odpracoval a co ho čeká, je velice přínosná. Přispívá nejen k rychlejšímu plnění úkolů, ale také k celkovému sehrání našeho týmu - marketingového, kreativního i programátorského oddělení.

Mimo meetingy dodržujeme také stand upy - krátké rekapitulace toho, co každý z nás za předchozí den udělal a co ho čeká. Díky tomu víme, kdo na čem pracoval, na koho úkol poslal, do čeho se ponoří nyní a co může další člen týmu v brzké době očekávat. Je to taková moderní dělba práce, která má jeden hlavní cíl: vyšší produktivitu v kratším čase. A žádný presy-stresy.

Ranní utužování kolektivu

Se snídáním u zasedacího stolu jsme začali už loni a letos pokračujeme. Jeden den a jedna hodina v měsíci je věnována společnému rozjímání nad opečeným toastem a rozplývání nad krásným dortem. To víte, když ve firmě pracují nejen chytré, ale i kulinářsky zdatné osoby, snídá se to jedna radost. Jen ten elán do umývání nádobí občas chybí.

Školíme, školíme

A moc nás to baví. Díky školením k nám do firmy proudí zajímaví lidé se skvělými postřehy a názory. Každé školení, které dosud proběhlo (a že už jich je pěkná kupka), se neslo v přátelské atmosféře. Tímto děkujeme proškoleným, kteří u nás školení absolvovali a rovnou vybízíme i vás, co stále váháte: Neváhejte, vzdělávejte (se)! Vybírat můžete ze čtyř základních školení, pokud ale máte specifické požadavky na téma, průběh, místo i čas konání, rádi vám vyjdeme vstříc.

Vzdělání má zelenou také ve Webovém servisu

I my nesmíme zaspat dobu. Marketing, design, programátorství… všechny obory se rychle vyvíjí. Poctivě navštěvujeme rozšiřující školení, podnětné semináře, zajímavé konference. O některých akcích jste se mohli dočíst i na našem blogu. Pokud jste tak neučinili, hoďte očkem po článku od PPC specialistky Báry Škeříkové nebo po recenzi UX summitu od webového grafika Pavla Mašína.

SportHero

Konec jara se nesl ve sportovním duchu. Jak už jsme výše naznačili, snažíme se starat o naši životasprávu a bojujeme za hezčí život na naší planetě. Proto jsme Webový servis spojili s novým projektem, který nese název SportHero. Jedná se o obchod se sportovní výbavou a s unikátním posláním. Nechce pouze prodávat, chce i pomáhat. Z každého prodeje zasílá částku na konto osob, které nemohou kvůli zdravotním problémům sportovat. Zároveň uznává ekologické hodnoty a s nimi souhlasíme i my. Pokud vás SportHero zajímá víc, určitě se na něj koukněte.

P.S.: A kdyby vás náhodou nezaujala nabídka, tak svěží zeleno-bílý design určitě ano - pochlubíme se: pracoval na něm náš webový grafik Pavel Mašín.

Roste nám kancl zeleň i klientela

Neokoukané tváře se objevily nejen mezi našimi kolegy. Také noví klienti rozšířili řady těch stávajících. Nově tak programujeme, provádíme marketingové kampaně, vytváříme grafiku, textujeme, spouštíme reklamy pro spoustu inspirativních projektů, co mají velkou budoucnost. Kartonové materiály s originálním zpracováním, filtrovaná voda, luxusní delikatesy až ze slunného Španělska, odstraňování tetování… už nyní se těšíme, s čím nás překvapí další budoucí klienti.

A kancl zeleň? Dávno neplatí, že u nás (stěží) přežijí pouze kaktusy. Jen se podívejte, jakou máme džungli a jak o ni náležitě pečujeme. Už jen Tarzana a efekt bude dokonalý. Že bychom vypsali výběrové řízení na nového kolegu?

Zdobíme, předěláváme, plánujeme

Do současných kanceláří jsme se přestěhovali v lednu, stále jsme ovšem ve fázi “zabydlování se”. Abychom se cítili dobře v našem pracovním prostředí, pustili jsme se do krášlení holých zdí. Kladívko a hřebíčky jsme si ochočili celkem snadno, ale zkrátka nepřišla ani lepítka. O výzdobu se opět postarala naše grafička Julie, která navrhla i speciální štítky na všechny kancl dveře.

Děkujeme i nadále za vaši čtenářskou přízeň. Pevně věříme, že se vám líbí i pravidelné čtvrteční přispívání na blog. Chcete o nás vědět víc? Nezapomeňte lajknout naši FCB stránku a přidejte se mezi odběratele i na Instagramu a Twitteru. A víte, co je úplně nejlepší? Odebírat náš pravidelný měsíční newsletter - díky němu vám neuteče už vůbec nic.

Autor

Míša Koutná

Míša Koutná

Vrchní psavec, klávesnicový dravec

Písmenka, ta jsou její! Pěkně si s nimi hrát, ostatních se ptát, pro vás všechno psát a občas si i rýmovat. Oficiálně je copywriterka, ale to zní tak suše! A ona nerada suché znění. Takže o ní mluvme jako o datlici, co už pár let dravě datluje. Plus jedno velké mínus - ničí klávesnice. Ještě, že máme rezervní a o svou porci čtení tak nikdy nepřijdete!

Chcete vědět víc? Mrkněte na naše další projekty nebo na nás samotné!

Kontaktujte nás

Chcete projednat možnost spolupráce nebo se zeptat na něco, co jste nikde nenašli? Na odpovědi jsme tu my - pište, volejte nebo nás navštivte.

Jak můžeme pomoci?